Podpisanie umowy na realizację zadań w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020 konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”

17 lipca w Urzędzie Gminy w Kępnie, miało miejsce uroczyste podpisanie umów  na dofinansowanie projektów samorządów gminnych powiatu kępińskiego w ramach IX edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”
Umowy z Wójtem Gminy Perzów Danutą Froń, w imieniu Województwa Wielkopolskiego podpisywał wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski.
- Konkurs „Pięknieje wielkopolska wieś” cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. W ramach jego 9. edycji wpłynęło ponad 280 wniosków, a 125 otrzymuje dofinansowanie. Mówię o tym, abyście mieli Państwo świadomość, że nie jest tak łatwo w tym konkursie te środki pozyskać, ale cieszę się, że 8 wzniosów jest z terenu powiatu kępińskiego i bardzo serdecznie państwu gratuluję – powiedział wicemarszałek K. Grabowski. - W porównaniu do innych gmin, w których podpisywaliśmy umowy, to są to może mniejsze środki, ale wiem, że mają one wielkie znaczenie w małych miejscowościach, gdzie chcecie Państwo, jako samorządowcy, dokonać zmian. Myślę, że to bardzo cenne inicjatywy, więc bardzo serdecznie gratuluję
Celem konkursu jest wsparcie inicjatyw mieszkańców na rzecz rozwoju własnej miejscowości, opartych o oddolnie wypracowane sołeckie strategie odnowy wsi. Gmina Perzów pozyskała dofinansowanie na realizację dwóch projektów: „Zagospodarowanie placu zabaw w sołectwie Koza Wielka” - 17.133,00 zł oraz „Zagospodarowanie stawu na działce 79/4 w sołectwie Domasłów”- 20 000,00 zł.

                   Projekt współfinansowanyprzez samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020"

umowy 1 A

 

 DSCN9502 A

 

Logo20Wielkopolska20Odnowa20Wsi                                 Samorząd20Województwa20Wielkopolskiego