PO DROGACH I WODACH - VI TRĘBACZOWSKI RAJD ROWEROWY

W tym roku nieco później, bo w połowie wakacji odbył się VI Trębaczowski Rajd Rowerowy zorganizowany przez Towarzystwo Sympatyków Trębaczowa. W niedzielę 28 lipca 2019 roku blisko 70 rowerzystów dwukrotnie pokonało 20-kilometrową trasę relacji Trębaczów - Michalice przez Ligotę, Brzezinkę, Głuszynę, Baldwinowice i Bukową Śląską.
Celem rajdu rowerowego była wspólna, rodzinna i grupowa podróż jednośladami połączona ze zwiedzaniem terenów położonych na południe od Trębaczowa. Geodezyjny obszar Trębaczowa jest jednocześnie granicą województwa wielkopolskiego, które w tych okolicach graniczy z województwami dolnośląskim i opolskim. Miejscem docelowym wyprawy rowerowej była kameralna plaża nad Zalewem Michalickim, we wsi Michalice położonej w województwie opolskim, w gminie Namysłów.
Właśnie tam podczas długiego postoju uczestnicy rajdu mogli swobodnie odpocząć nabierając sił na podróż powrotną i posilić się daniem z grilla. Osoby zmęczone upalnym słońcem mogły schłodzić się w cieniu lub zamoczyć nogi w wodach zalewu. Dla amatorów sportów wodnych organizatorzy przygotowali kajaki i rowery wodne. Każdy uczestnik wyprawy mógł pedałować po wodzie lub dla odmiany zmęczyć ręce wiosłując drewnianym wiosłem. Każda z tych aktywność przyniosła wiele radości a przez to cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozwoliła spojrzeć na okoliczne krajobrazy z innej perspektywy. Ponieważ zalew nie jest głęboki, na wodę ruszyli dorośli, biorąc pod opiekę dzieci. Nad wszystkim czuwał gospodarz miejsca, niezastąpiony pan Irek, który przekonał nas, że Zalew Michalicki to miejsce przyjazne i warte odwiedzenia. Podczas spacerów w wodzie nie obeszło się bez kilku ran ciętych stóp, jednak dzięki dobremu przygotowaniu opiekunów natychmiast zostały opatrzone i nie stanowiły przeszkody do dalszej udanej zabawy oraz powrotnej przejażdżki rowerami. Tradycyjnie, nie mogło także zabraknąć lodowego poczęstunku dla wszystkich uczestników wyprawy.
VI Trębaczowski Rajd Rowerowy należy zaliczyć do udanych. Sprzyjała temu piękna, słoneczna pogoda, miła atmosfera i rekreacyjna trasa wyjazdu oraz miejsce postoju nad wodą. Zarząd Towarzystwa Sympatyków Trębaczowa bardzo dziękuje za udział każdemu rowerzyście, który odbył podróż jednośladem i zechciał skorzystać z innych przygotowanych atrakcji. Szczególne wyrazy uznania kieruje do panów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem grupy podczas podróży.
Już planujemy rajd rowerowy na przyszły rok!

rajd A

 

rajd 2 a