Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

W placówkach oświatowych Gminy Perzów zainaugurowano rok szkolny 2019-2020. Po długim okresie wakacyjnym uczniowie powrócili do szkół wypoczęci i radośni, pełni zapału do nauki.

Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w parafialnych kościołach w Turkowach i Trębaczowie. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w szkołach. Tam Dyrektorzy Szkół: Barbara Maras – Dyrektor Zespołu Szkół w Perzowie oraz Artur Tokarz – Dyrektor Zespołu Szkół w Trębaczowie powitali wszystkich zebranych, przedstawili wychowawców klas oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Zapoznali też rodziców i uczniów z nowym harmonogramem dowozów i odwozów ze szkoły, z godzinami pracy świetlicy szkolnej, podali ofertę zajęć dodatkowych, a także przekazali najważniejsze sprawy organizacyjne i techniczne. Przedstawicieli swoich zastępców. W Zespole Szkół w Perzowie jest Pan Leszek Urbański, a w Zespole Szkół w Trębaczowie Pani Magdalena Grzunka.

Na uroczystych apelach szkolnych w obu szkołach przebywała z wizytą wójt Gminy Perzów Danuta Froń. Wójt skierowała do wszystkich uczniów Gminy Perzów życzenia sukcesów w nauce, zapału i energii do pracy. Nauczycielom i rodzicom życzyła cierpliwości, satysfakcji i zawodowego spełnienia. Podkreśliła wagę współpracy samorządu, rady pedagogicznej, rodziców i obsługi dla dobra dzieci.

Szkoły w gminie Perzów zostały odpowiedni przygotowane, odświeżone i pomalowane tak, aby uczniowie mogli czuć się w nich bezpiecznie i komfortowo. W Zespole Szkół w Perzowie naukę rozpoczęło 167 uczniów natomiast w Zespole szkół w Trębaczowie 115. Do Samorządowego Przedszkola w Perzowie uczęszczać będzie 84 przedszkolaków, a do Samorządowego Przedszkola w Trębaczowie 70-cioro wychowanków. W Gminnym Żłobku w Perzowie jest 24 dzieci.

Dominika Drapiewska

IMG 20190902 095804

IMG 20190902 101646  DSCN0844

Dofinansowanie na funkcjonowanie Dziennego Domu Seniora w Domasłowie

12 lutego 2019 r. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił wyniki Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2019 na funkcjonowanie Domu Dziennego Pobytu w Domasłowie. Gmina Perzów znalazła się na liście rankingowej wśród 421 dotowanych ofert. Dofinansowanie w wysokości 50 400,00 zł stanowi 39,82% całkowitego kosztu zadania. Dzienny Dom Seniora w Domasłowie funkcjonuje codziennie od 8.00 do 16.00. Spotyka się w nim obecnie 14 seniorów z gminy Perzów, którzy mogą dodatkowo skorzystać z zajęć artystycznych, komputerowych, gimnastyki, usług fizjoterapeuty i pielęgniarki. Seniorzy mają zapewniony ciepły posiłek i fachowa pomoc opiekunek. Wspólnie spędzony czas zagospodarowany jest również przez samych seniorów, którzy dzieląc się swoimi pasjami organizują lekcje historii, gotowania czy robótek ręcznych.  W Domu Seniora odbywają się również spotkania edukacyjne w ramach współpracy z jednostkami organizacyjnymi gminy takimi jak Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka oraz atrakcyjne biesiady urodzinowe i okolicznościowe takie jak Dzień Babci i Dziadka czy  Walentynki.

IMG 2548  IMG 2555
 gmina  senior