Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

W placówkach oświatowych Gminy Perzów zainaugurowano rok szkolny 2019-2020. Po długim okresie wakacyjnym uczniowie powrócili do szkół wypoczęci i radośni, pełni zapału do nauki.

Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w parafialnych kościołach w Turkowach i Trębaczowie. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w szkołach. Tam Dyrektorzy Szkół: Barbara Maras – Dyrektor Zespołu Szkół w Perzowie oraz Artur Tokarz – Dyrektor Zespołu Szkół w Trębaczowie powitali wszystkich zebranych, przedstawili wychowawców klas oraz nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Zapoznali też rodziców i uczniów z nowym harmonogramem dowozów i odwozów ze szkoły, z godzinami pracy świetlicy szkolnej, podali ofertę zajęć dodatkowych, a także przekazali najważniejsze sprawy organizacyjne i techniczne. Przedstawicieli swoich zastępców. W Zespole Szkół w Perzowie jest Pan Leszek Urbański, a w Zespole Szkół w Trębaczowie Pani Magdalena Grzunka.

Na uroczystych apelach szkolnych w obu szkołach przebywała z wizytą wójt Gminy Perzów Danuta Froń. Wójt skierowała do wszystkich uczniów Gminy Perzów życzenia sukcesów w nauce, zapału i energii do pracy. Nauczycielom i rodzicom życzyła cierpliwości, satysfakcji i zawodowego spełnienia. Podkreśliła wagę współpracy samorządu, rady pedagogicznej, rodziców i obsługi dla dobra dzieci.

Szkoły w gminie Perzów zostały odpowiedni przygotowane, odświeżone i pomalowane tak, aby uczniowie mogli czuć się w nich bezpiecznie i komfortowo. W Zespole Szkół w Perzowie naukę rozpoczęło 167 uczniów natomiast w Zespole szkół w Trębaczowie 115. Do Samorządowego Przedszkola w Perzowie uczęszczać będzie 84 przedszkolaków, a do Samorządowego Przedszkola w Trębaczowie 70-cioro wychowanków. W Gminnym Żłobku w Perzowie jest 24 dzieci.

Dominika Drapiewska

IMG 20190902 095804