Śniadanie Wielkanocne

W Dziennym Domu Seniora w Domasłowie Seniorzy zasiedli przy wielkanocnym stole. Panie przygotowały dania własnychprzepisów i pomysłów. Na stole był chleb wielkanocny, jajka, baranek z masła, biała kiełbasa. Nie brakowało sałatek i przepysznych ciast wielkanocnych. Na śniadaniu wraz  seniorami obecna była Wójt Gminy Perzów Danuta Froń z pracownikamiZ programie artystycznym wystapiły dzieci z przedszkola w Turkowach przygotowane przez panią Annę Światek.

IMG 20190416 093923 A IMG 20190416 110919 A

Domowe pampuchy z jagodami

Wtorkowe przedpołudnie w Domu Seniora w Domasłowie upływało pod znakiem zajęć kulinarnych i kosztowania, przepysznych parowanych klusek z jagodami.
Wszyscy byliśmy pod wrażeniem, naszej kochanej Pani Leokadii, która z pomocą opiekunki Magdy, przypomniała nam smak dzieciństwa. Pampuchy z jagodami, to danie często królowało w kuchniach naszych mam czy babć. Było pysznie.

IMG 20190409 100647 1  IMG 20190409 102552 1

Pierogi jak u mamay

Mało kto z ręką na sercu, może powiedzieć, że nie ma słabości do domowych pierogów. Podczas zajęć kulinarnych Nasi seniorzy postanowili wykonać dwa rodzaje pierogów. Dla każdego coś dobrego. Były pierogi z kapustą i grzybami oraz ruskie.
W pracę zaangażowane były Nasze kochane panie. Każda podzieliła się swoją wiedzą dotyczącą pierogów i dzięki wspólnej pracy powstały wyśmienite pierożki.

kk

Szkolenie dla Seniorów

4 kwietnia Dzienny Dom Seniora w Domasłowie odwiedziła Pani Dagmara Kożuszko przewodnicząca Stałego Sądu  Polubownego działającego w ramach WIIH w Poznaniu.
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Poznaniu, we współpracy z wielkopolskimi samorządami, w dalszym ciągu przeprowadza zapoczątkowaną już w zeszłym roku akcję ,,Seniorze nie jesteś sam!”.
Akcja mająca na celu uświadomienie osób w wieku senioralnym o ich prawach w sytuacjach kiedy chcą zwrócić zakupiony towar.
Seniorzy często stają się celem przeróżnych, często nie do końca uczciwych, propozycji zakupu różnych towarów. Czy to popularne garnki z prezentacji, czy nawet urządzenia jak się później okazuje pseudo medyczne. Najczęściej zostają z tym problemem sami, nie wiedzą jak się wycofać z zakupu, do czego oczywiście maja prawo.
Podczas szkolenia nasi pensjonariusze poznali swoje prawa dotyczące odstąpienia od zawartych umów zakupu, poznali szczegółowe wytyczne jak dokonać reklamacji czy zwrotu, towaru zakupionego zarówno na prezentacjach jak i w sklepach stacjonarnych. Dowiedzieli się gdzie mogą się zgłosić w razie problemów ze zwrotem towaru.
Szkolenie to było bardzo cennym źródłem wiedzy, która jest niezbędna w świadomym funkcjonowaniu w świecie zakupów.

IMG 20190404 114257 BBBB  IMG 20190404 115137 AAA

Przygotowywanie Marzanny.

Obrzęd topienia lub też palenia Marzanny szczególnie praktykowany w Polsce zachodniej jak również południowej: na Podhalu, Wielkopolsce czy Śląsku, już w XV w.
Natomiast celebrowanie tego zwyczaju w pierwszy Dzień Wiosny rozpowszechnione zostało w Naszym kraju dopiero w XX wieku.
W przeddzień pierwszego Dnia Wiosny, zainteresowani tą inicjatywą seniorzy wraz z opiekunką Magda przygotowali zozulę Marzanny. Pracą nad kukłą towarzyszyła świetna atmosfera. Pomysłom na jej wygląd nie było końca. Efektem wspólnej pracy, powstała Nasza wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju Marzanna.

CC DD