Seniorzy z Dziennego Domu Seniora doskonalą swoje umiejętności komputerowe

Seniorzy z Dziennego Domu Seniora w Domasówie po raz kolejny biora udział w szkoleniach z ogólnej i podstawowej obsługi komputera.

Szkolenie pn.: " Pomyk- kto ma w głowie wiedzę z TIKa, ten po sieci sam pomyka" realizowane jest w ramach Działania 8.2. Uczenie się przez całe życie, Osi Priorytetowej 8 Edukacja, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Zajęcia dostosowane są do potrzeb uczestnikóww wieku od 25 do 74 lat i odbywają się w wymiarze 160 godzin lekcyjnych. Seniorzy spotykają sie z instruktorem w Dziennym Domu Seniora 2 razy w tygodniu po 4 godziny zegarowe i z najwiekszym zaangażowaniem chcą poznać nowe i doskonalić juz opanowane kompetencje cyfrowe. Warto dodać, że całkiem niedawno seniorzy zakończyli 3 miesięczny kurs komputerowy realizowany w ramach Projektu "Cyfrowa Wielkopolska" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFRR

Image 1

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg z wizyta w Dziennym Domu Seniora w Domasłowie

Minister Marlena Maląg podczas wizyty w powiecie kępińskim spotkała się z seniorami z Dziennego Domu Seniora w Domasłowie. Minister żywo zainteresowana była funkcjonowaniem jednostki oraz aktualnymi problemami seniorów. „Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć dzisiaj w spotkaniu z państwem w miejscu, który jak sądzę, stał się już dla wielu z Państwa takim drugim domem. Moja radość jest tym większa, gdyż ministerstwo, którym kieruję, przyczyniło się do powstania tej placówki w 2018 roku, przeznaczając środki z wieloletniego Programu „Senior+” na utworzenie, wyposażenie i codzienne funkcjonowanie klubu w kwocie ponad 330 tys. zł” – mówiła minister Marlena Maląg.
Minister wzięła bezpośredni udział w zajęciach plastycznych z seniorami w trakcie, których dyskutowała o aktualnych problemach i potrzebach seniorów. Zwróciła również uwagę na problem starzenia się społeczeństwa oraz na programy rzadowe dedykowane właśnie seniorom. Seniorzy z DDS potraktowali to spotkanie, jako szczególne wyróżnienie. Minister został zaproszona przez seniorki na degustację swojskich ciast i lokalnych potraw.
Na spotkanie z  Minister   Marlena Maląg do Dziennego domu Seniora w Domasłowie przybył również poseł Tomasz Ławniczak, władze powiatu kępińskiego i gminy Perzów.

str DSC 0443 str DSC 0438

str DSC 0442 str

Mikołaj z wizytą w Dziennym Domu Seniora

6 grudnia do Dziennego Domu Seniora w Domasłowie przybył Św. Mikołaj. Seniorki otzrymały słodycze i zaprosiły Mikołwja do wspólnego zdjęcia. Była również kawa i ciasto, które w tym dniu przygotowała jubliatka pani Maria. Wraz z Mikołajem seniorów odwiedziła Wójt gminy Perzów Danuta Froń.

DSC 0389 DSC 0387

DSC 0413 DSC 0415

Dzieci z Przedszkola w Turkowach z kolędą w Dziennym Domu Seniora w Domasłowie

Dzieci z przedszkola w Turkowach wraz ze swoją opiekunką pania Anną Świątek odwiedziły Seniorów z Dziennego Domu Seniora w Domasłowie. Dzieci zaprezentowały krótki ale niezwykle ujmujący program artystyczny w świątecznym klimacie. Pani Anna Świątek przygotowała scenariusz ale zadbała również o o przepiękne stroje i choreografię. Najmłodszym akopmaniowali muzycy z zespołu Perzowianie. W świątecznych nastrojach i pełni radości wszyscy wspólnie śpiewali kolędy. Seniorzy dla najmłodszych przygotowali również słodkie niespodzianki. Na spotkanie z dziećmi przybyła również Wójt gminy Perzów Danuta Froń.

str DSCN0348 str DSCN0354

str DSCN0357 str DSCN0369